Odhady nemovitostí

Když se řekne odhad nemovitosti, tak jde o velmi zažitý a rozšířený pojem. Toto slovní spojení však může mít více významů, než by se mohlo na první pohled zdát. Existuje totiž více druhů odhadů nemovitostí, které se odvíjí od účelu jejich využití. Základní typy odhadu jsou dva – tržní odhad a úřední odhad (neboli znalecký posudek). V praxi se můžeme setkat s tím, že na jeden dům, byt, či pozemek bude vypracováno hned několik odhadů, a každý z nich ocení nemovitost na jinou částku.

Kdy se vám může hodit odhad tržní ceny nemovitosti

V životě majitele nemovitosti může nastat hned několik situací, které budou vyžadovat odhad tržní ceny. Vlastně už ve chvíli, kdy si nemovitost pořizujete, je dobré vědět, zda kupní cena odpovídá reálné tržní hodnotě nemovitosti. Další situace, která může nastat, je dělení majetku při rozvodu, dědickém řízení, nebo v případě, že je nemovitost součástí firmy. Neméně důležitý je odhad tržní ceny nemovitosti při prodeji.

Kontaktujte mě

 

Tržní odhad vs. bankovní odhad

Pokud se rozhodnete koupi nemovitosti financovat hypotékou, nebo budete například refinancovat stávající hypotéku, setkáte se zcela jistě s bankovním odhadem. Bankovní odhad pro banku vypracovávají odhadci, kteří s bankou dlouhodobě spolupracují. Je to vlastně druh tržního odhadu přizpůsobený potřebám banky. Bankovní odhad ceny nemovitosti bývá nižší, než cena určená při klasickém tržním odhadu. Je tomu tak proto, aby v případě, že přestanete splácet, mohla banka upsanou nemovitost co nejrychleji prodat a umořit tak dluh.

Pozemek

Odhad tržní ceny nemovitosti tudíž není vhodný pro bankovní účely – jako podklad k hypotéce, nebo refinancování.

Vlastníte nemovitost v Nymburku nebo jeho okolí a potřebujete znát její tržní cenu? Obraťte se na mě jako na odhadce nemovitostí pro Nymburk. Při odhadech tržní ceny vycházím nejen z toho, že danou lokalitu velmi dobře znám, protože zde žiji, ale vycházím i z cenových map a reálných cen prodaných nemovitostí. K tomu, abych určila cenu tržní cenu vašeho domu, bytu či pozemku co nejpřesněji mi pomáhá také propracovaný interní systém společnosti RE/MAX.

Odhad tržní ceny je pro majitele nemovitosti zdarma. Odhady pro dědická řízení jsou zpoplatněny. Pro více informací o cenách mě prosím kontaktujte.

Kontaktujte mě

Mapa mých realizací